Pembe Kepçe kimdir?

O bir Arnavut kızı  Anadan doğma İstanbullu, pek meraklı, evinin şefi, yemek ve dekorasyon tutkunu, aşırı titiz, bazen dalgalı bazen durgun kalbi sevgiyle atan, yolu doğruluk ve merhametten geçen her daim şükretmeyi bilendir o..
Merhaba sevgili ziyaretçilerim ve merhaba misafirlerim. Kendimden biraz daha bahsedeyim eğitim hayatımdan sonra turizm sektöründe çalıştım evlendikten sonra eşimin görevi icabı şehir değiştirmemiz ve kızımın dünyaya gelmesi sebebiyle iş hayatıma son verip ev hanımı oldum.

 Mutfakta daha çok vakit geçirmeye başladım birçok tarif  kitapları aldım hem bildiklerimi pekiştirdim hem bilmediklerimi öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum  özellikle çikolatalı tatlar yapmak bana büyük keyif veriyor bu yüzden mutfağım sanki pastaneymiş gibi çikolatalarla dolduruyorum arada sırada koklayıp vakit buldukça pastaları,kekleri süslüyorum sunuyorum sevdiklerime..

Çikolata benim için bir tutku tıpkı annemin çikolataya olan tutkusu gibi annem bize küçükken bakkaldan hiç çikolata almazdı ben 6 yaşlarındaydım Eminönünde ki çikolata dükkanlarına gidip kesekağıt içerisinde fındıklı, fıstıklı, portakallı her çeşidinden  satın  alırdı.  Normal bir paket çikolatanın miktarının kokusu değildi içime çektiğim çikolatalı nefes, koca dükkanda onlarca kavanozun içinde duran en vayi çeşit çikolatanın kokusuydu O nefes beynime  işlemişti bir kere şimdi ne zaman bir çikolatayı koklasam hep çocukluğum gelir aklıma ve ne zaman Eminönüne gitsem bir kere geçerim o dükkanın olduğu sokaktan..

Bu arada Annem gençliğinde aşçı Babam ise kasap'tı uzun yıllar köfte ve kokoreç dükkanımız vardı o yıllarda namı duyulmuş bir dükkan et yemeklerine olan düşkünlüğüm babamdan çikolataya olan düşkünlüğümde annemden gelir..
      Bu zamana kadar yapmış olduğum yemeklerimin detaylı bir notunu tutup fotoğraflamak düşüncem hiç olmamıştır çoğu zaman uyguladığım tariflere kendimden de birşeyler kattığımdan, bir kez daha yaptığımda aynı lezzeti yakalayamam oluyor yanına bir not kağıdına iliştirmediğim için sonuç’’bir önceki yaptığımın tadı daha mı güzeldi?’’sorularına son vermek için bundan böyle yaptığım her yemeğin fotoğraflarını çekip detaylı bir şekilde yazmaya karar verdim bunu yaparken de herkesle paylaşarak hem yeni bir şeyler öğrenmek hem yeni dostluklar kurmak adına pembekepçe’yi oluşturdum.


Bu sayfamda elbette iyi veya kötü yorumlarda olacaktır ben hepsine açığım zira her ikiside beni bir adım daha ileri götürecektir.
 Pembekepçe..

Pembe Kepçe..


Sezen VURAL
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...